stypendia doktorat

Nagrody i stypendia naukowe – moje doświadczenia

Dzisiaj słówko o pieniądzach. Czy warto się uczyć? ?

W dzisiejszym wpisie chciałabym opowiedzieć wam o różnych stypendiach, które udało mi się zdobyć podczas mojej dotychczasowej edukacji. W jakim celu o tym pisze? Ponieważ pieniądze czasem leżą na przysłowiowej ulicy, ale większość studentów tak naprawdę nie zdaje sobie z tego sprawy. Niektóre stypendia, dofinansowania i nagrody są łatwe do zdobycia, na inne trzeba sporo zapracować. Jednak takie możliwości istnieją i są dostępne dla każdego. Wystarczy chęć do nauki, wiedza dotycząca dostępnych stypendiów oraz dobrze przygotowana aplikacja.

Stypendia za dobre wyniki w nauce w Polsce

Pierwsze stypendium Premiera Rady Ministrów dla najlepszego ucznia w wysokości 2500zł otrzymałam w liceum, potem była wygrana w konkursie samorządowym w wysokości 2000zł. Na studiach w Polsce od drugiego roku otrzymywałam najwyższe stypendium naukowe w wysokości 600zł/mc.

Stypendia za granicą

Za granicą dwukrotnie zdobyłam tytuł najlepszego absolwenta na roku, jeden z nich wiązał się z nagrodą pieniężną. Na drugim roku studiów AP Degree otrzymałam dofinansowanie przyznane przez moją duńską uczelnię dla najlepszych studentów ostatniego roku odbywających staż zagranicą (7500zł). Studia magisterskie były wyjątkowo bezowocne jeśli chodzi o stypendia. To naukowe przeszło mi koło nosa, ponieważ dowiedziałam się o nim po terminie składania aplikacji, natomiast stypendium Konfucjusza na pokrycie kosztów nauki języka chińskiego w Chinach nie udało mi się zdobyć.

Studia doktoranckie – stypendia i wyjazdy zagraniczne

Studiach doktoranckie w moim przypadku były krainą miodem i mlekiem płynącą – co miesiąc otrzymywałam stypendium brytyjskiej rady badawczej przez okres 3 lat i 3 miesięcy. Ponadto wpadły mi również granty na wyjazdy zagraniczne finansujące m.in półroczne badania w Nowym Jorku (38000zł), czy miesięczne warsztaty w Chinach i Holandii (łącznie 15000 zł). Ponadto dostałam dofinansowanie do kilkutygodniowego wyjazdu do Hong Kongu, Kalifornii, czy Włoch oraz nagrodę za progres w badaniach do pracy doktorskiej.

W przyszłości na stronie na pewno znajdzie się wpis na temat tego gdzie szukać stypendiów i jak na nie aplikować.

You may also like

Leave a comment